Obszar Natura 2000 - Camping Zator

ładowanie

SCANDINAVIA RESORT

Obszar Natura 2000 w Zatorze

Zobacz trasę z Campingu do widokowej Doliny Dolnej Skawy!

Osoby, które wybierają wypoczynek na naszym campingu, mają wiele możliwości spędzania czasu. Jedną z propozycji, na którą decydują się urlopowicze, jest obszar Natura 2000 w Zatorze.

Program sieci terenów, które zostały objęte ochroną przyrody na terenie Unii Europejskiej (Natura 2000) ma na celu zachowanie typów siedlisk przyrodniczych i niezwykle cennych gatunków, uznawanych za zagrożone. Wspólna idea poszczególnych państw europejskich korzystnie wpływa na środowisko.

Co wchodzi w skład Obszaru Natura 2000?

Na mapie obszarów Natury 2000 znajduje się wiele różnorodnych miejsc, które łączą zasady wyznaczania i funkcjonowania. W programie wyznaczono obszary ochrony ptaków (OSO) oraz siedlisk (SOO), które mogą występować niezależnie lub wspólnie. Sieć Natura 2000 zajmuje w Polsce prawie 20% powierzchni lądowej państwa. Jej skład to 849 obszarów siedliskowych oraz 145 - dotyczących specjalnej ochrony ptaków.

Wypoczywając na naszym campingu, można udać się do jednego z najciekawszych miejsc programu Natura 2000 - Doliny Dolnej Skawy, w której prowadzi się hodowlę karpia, amura, lina, karasi, tołpygi, jazia. Różnorodne tereny (niziny, wyżyny i pagórki) są idealne do pieszych wędrówek, w których trakcie można spotkać chronione gatunki ptaków, takich jak:

mewa (czarnogłowa, białogłowa, śmieszka),
podgorzałka,
ślepowron,
kokoszka,
czernica,
podróżniczek,
rybitwa (rzeczna, białowąsa),
perkoz (dwuczuby, rdzawoszyi, zausznik),
krwawodziób,
głowienka,
perkozek,
cyranka,
krakwa,
gęś gęgawa,
bączek,
hełmiatka,
zimorodek,
sieweczka rzeczna.

Miejscem objętym programem Natura 2000 w Polsce, które warto odwiedzić, jest także Dębnicko-Tyniecki obszar łąkowy, położony w południowo-zachodniej części Krakowa, w którym można podziwiać piękne motyle.

Camping w Zatorze

Wielbiciele natury, cudownych okazów fauny i flory zdecydowanie powinni wybrać się do Doliny Dolnej Skawy, wchodzącej w skład programu Natura 2000 na terenie Polski. Urlopowiczom wypoczywającym na naszym campingu, którzy preferują aktywne spędzanie czasu, polecamy również spacery na pięknych trasach Szlaku Doliny Karpia.

Rodziny, uwielbiające adrenalinę mogą wybrać się do Energylandii, oddalonej zaledwie 2 km od miejsca noclegowego i skorzystać z wielu atrakcji, gwarantujących niezapomniane przeżycia. Dużą popularnością cieszy się także Zatorland - obejmujący parki tematyczne (mitologii, owadów, dinozaurów i lunapark).

Na terenie naszego campingu nikt nie będzie się nudził. Dla dzieci przygotowaliśmy plac zabaw, wielbicielom sportu i gier zespołowych oferujemy boisko do siatkówki. Proponujemy także liczne udogodnienia (przyłącze prądu, wody i kanalizacji) oraz wi-fi, umożliwiające swobodne korzystanie z Internetu. Zwierzęta domowe są u nas mile widziane.

Zachęcamy również do odwiedzenia beach baru, serwującego różnorodne drinki oraz nowoczesnej restauracji w industrialnym stylu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Zarezerwuj pobyt już dziś!

Adres

Zator
ul. Stawowa 15

Telefon

+48 731 008 709
+48 333 07 08 09